A' Τοπικό- Γενικά

Ο Χρυσός στο ντέρμπι των Μουρνιών

Το παραδοσιακό ντέρμπι των Μουρνιών, Μινώταυρος-Ικαρος, δεσπόζει στο πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής της Α' Κατηγορίας.

Τον αγώνα, που είναι ένας από τους τέσσερις που θα διεξαχθούν το Σάββατο, θα διευθύνει ο Γρηγόρης Χρυσός.

Στα Καθιανά ο πρωτοπόρος Πανακρωτηριακός των 9 νικών σε ισάριθμα παιχνίδια θα υποδεχτεί τον Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ, ενώ ο Απόλλων θα φιλοξενηθεί στη Μοναχή Ελιά από τον Κρ. Αστέρα.

Στην επιστροφή στη φυσική της έδρα, το Δημοτικό Στάδιο Κισσάμου, η Θύελλα θα φιλοξενήσει τον Ηρακλή Νεροκούρου.

Την Κυριακή η ΑΕ Κυδωνίας παίζει με τον Άρη Σούδας, ο Τιτάν αντιμετωπίζει στον Βάμο τη Δόξα Παχιανών, ο Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών στο Κολυμπάρι την Κορωνίδα και στον Εμπρόσνερο η Δάφνη φιλοξενεί τον Γρανίτη, λίγες ημέρες μετά το μεταξύ τους ματς για το Κύπελλο.

Τελευταίο χρονικά παιχνίδι της αγωνιστικής το Σπάθα-Άπτερα, που τελικά θα διεξαχθεί την Κυριακή (11/11) στις 18:00, στο Κολυμπάρι.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι ορισμοί διαιτητών έχουν ως εξής:

10η αγωνιστική
Σάββατο 10 Νοεμβρίου
15:00 Πανακρωτηριακός-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ στα Καθιανά
Διαιτητής: Πατσουράκης
Βοηθοί: Χάμπας - Βερυκάκης
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

15:00 Θύελλα-Ηρακλής Νεροκούρου στο Καστέλι
Διαιτητής: Κουκουράκης
Βοηθοί: Καντεράκη - Μισαηλίδης
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης

15:00 Μινώταυρος-Ικαρος Μουρνιών στις Μουρνιές
Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Γαλάνης - Τσιλίκας
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος

15:00 Κρ. Αστέρας - Απόλλων στη Μοναχή Ελιά
Διαιτητής: Κανελάκης
Βοηθοί: Μαραβελάκης - Κολοκοτρώνης
Παρατηρητής διαιτησίας: Λεφάκης

Κυριακή 11 Νοεμβρίου
15:00 ΑΕ Κυδωνίας-Αρης Σούδας στον Αλικιανό
Διαιτητής: Γιαννουλάκης
Βοηθοί: Τσιλίκας - Κολοκοτρώνης
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης

15:00 Τιτάν-Δόξα Παχιανών στον Βάμο
Διαιτητής: Κουκουράκης
Βοηθοί: Μαραβελάκης - Πατσουράκης
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας

15:00 Δάφνη-Γρανίτης στον Εμπρόσνερο
Διαιτητής: Ούτας
Βοηθοί: Γαλάνης - Κοκκινάκης
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

15:00 Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών-Κορωνίδα στο Κολυμπάρι
Διαιτητής: Κανελάκης
Βοηθοί: Χρυσός - Μαρκετάκης
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης

18:00 Σπάθα-Απτερα στο Κολυμπάρι
Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Κανελάκης - Μαρκετάκης
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης