Πανακρωτηριακός

Επιστροφή στις νίκες για τον Πανακρωτηριακό

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε ο Πανακρωτηριακός μετά την ήττα από τον Απόλλωνα, καθώς επιβλήθηκε της Δόξας Παχιανών με 3-0 στα Καθιανά για την 12η αγωνιστική.

Οι Ακρωτηριανοί συνεχίζουν στο κηνύγι του ΣΥΝΚΑ με την μεταξύ τους διαφορά να παραμένει στους έξι βαθμούς μετά τη νίκη των πρωτοπόρων στην εκπνοή του αγώνα με τον Άρη Σούδας.

Η Δόξα παρά τις σημαντικές ελλείψεις που είχε, σπατάλησε πολύ μεγάλη ευκαιρία πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του αγώνα με τον Κληρονόμο που βγήκε απέναντι από τον Χριστουλάκη, με τον γκολκίπερ του Πανακρωτηριακού να κάνει μεγάλη απόκρουση για την ομάδα του και να κρατάει ανέπαφη την εστία του.

Ο Πανακρωτηριακός προειδοποίσε αρχικά στο 20' με το δοκάρι του Βασιλομιχελάκη και άνοιξε τελικά το σκορ σε καίριο σημείο του ημιχρόνου, στο 43', με την προβολή του Μπαδιεριτάκη από κοντά για το 1-0.

Κομβικό και το δεύτερο γκολ του Πανακρωτηριακού στο 70' με τον Γαλανάκη να κερδίζει με κεφαλιά τους πάντες μέσα στην περιοχή από το κόρνερ του Βασιλομιχελάκη (2-0), καθώς η Δόξα είχε ακόμα δύο σημαντικές φάσεις για να ξαναμπεί στο ματς λίγο αργότερα με Χριστοφή και Κληρονόμο, οι οποίοι δεν κατάφεραν ούτε σε αυτές τις περιπτώσεις να τις αξιοποιήσουν.

Τελικά, οι γηπεδούχοι σφράγισαν τη νίκη τους με τον Βακαλουνάκη που είχε περάσει αλλαγή και διαμόρφωσε το τελικό 3-0 στο 78'.

Πανακρωτηριακός (Μανώλης Πηγουνάκης): Χριστουλάκης, Παπακαστρήσιος, Λιονάκης (80' Γιαπιντζάκης), Μανουσάκης, Αδαμόπουλος (75' Αρβανιτάκης), Γαλανάκης, Μπάτζιο, Κοπανάκης (70' Βακαλουνάκης), Βασιλομιχελάκης (80' Γαβαλάς), Μπαδιεριτάκης, Παπαδάκης

Δόξα Παχιανών (Χρήστος Παπαδογιάννης): Σκευοφύλαξ, Αναγνωστόπουλος (80' Κέβιν), Μαυροδήμος (75' Μαυρομάτης), Κουνέτας, Παπαδάκης, Ανωμεριανάκης, Περράκης, Γκόντζος (85' Γκιόκα), Χριστοφής (78' Δημητρίου), Κουρνιδάκης, Κληρονόμος