Πανακρωτηριακός

Εμφατική νίκη του Πανακρωτηριακού (pics)

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 17ης αγωνιστικής στην Α' Κατηγορία, ο Πανακρωτηριακός πήρε εμφατική νίκη με 5-1 επί του Ποσειδωνα Καμισιανών-Ραπανιανών, στα Καθιανά.

Με αυτή τη νίκη οι Ακρωτηριανοί κλείνουν νικηφόρα το 2017 και στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, πίσω από την πρωτοπόρο ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ.

xalkiadakis kelesi

Στο 30’ μετά από ενέργεια του Μπαδιεριτάκη, ο Παπαδάκης άνοιξε το σκορ, για να έρθει λίγο αργότερα και το 2-0,  μετά από ομαδική ενέργεια με τον Βασιλομιχελάκη να πετάγεται στη φάση και να σκοράρει.

papadakis
Ο Παπαδάκης άνοιξε το σκορ στα Καθιανά (πάνω) και ο Βασιλομιχελάκης έκανε το 2-0 (κάτω)
vasilomixelakis1
vasilmixelakis

Το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 3-0 χάρη στην κεφαλιά του Γαλανάκη, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βασιλομιχελάκη, στην τελευταία φάση του.

Με ένα πανέμορφο τέρμα του Μπαδιεριτάκη στο 66', ο Πανακρωτηριακός έκανε το 4-0 για να μειώσει ακριβώς στην επόμενη φάση σε 4-1 ο Καβακόπουλος μετά από σέντρα του Ράπτη από τα αριστερά (κάτω οι δύο σκόρερ). To τελικό 5-1 σημείωσε στην εκπνοή ο Μπαδιεριτάκης με το 2ο προσωπικό του τέρμα μετά από πάσα του Βακαλουνάκη.

mpadie
Ο Μπαδιεριτάκης (πάνω) με πανέμορφο γκολ έκανε το 4-0 και ένα λεπτό μετά ο Καβακόπουλος (κάτω) το 4-1. Με γκολ του πρώτου οι γηπεδούχοι έφτασαν και στο 5-1.