Πανακρωτηριακός

Νικηφόρο ξεκίνημα με "Δρακογκόλ" στον Εμπρόσνερο

Χάρη στα δύο γκολ του Γιάννη Δρακάκη, ο Πανακρωτηριακός πραγματοποίησε νικηφόρο ξεκίνημα στη νέα χρονιά, κερδίζοντας τη νεοφώτιστη Δάφνη με 2-0 στο γήπεδο του Εμπρόσνερου.

Ο Χανιώτης επιθετικός βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα από μία φορά σε κάθε ημίχρονο ενώ κέρδισε και το πέναλτι το οποίο δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ ο Μπαδιεριτάκης, εξααργυρώνοντας έτσι από την πρεμιέρα την "ακριβή" μεταγραφή του.

Στην παρθενική της εμφάνιση στη "μεγάλη" κατηγορία από την άλλη, η Δάφνη, έκανε τη δική της προσπάθεια απέναντι σε έναν από τους πιο ισχυρούς αντιπάλους του πρωταθλήματος.

Νωρίς στο 25' οι φιλοξενούμενοι πήραν "κεφάλι" στο σκορ με δημιουργό τον Λιονάκη και "εκτελεστή" τον Δρακάκη που άνοιξε... λογαριασμό στη φετινή χρονιά με πλασέ, ενώ λίγο πριν το ημίχρονο, ο σκόρερ κέρδισε πέναλτι, όμως ο Μπαδιεριτάκης που ανέλαβε την εκτέλεση, δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα απέναντι από τον Συγγελάκη ο οποίος έπεσε σωστά και απέκρουσε την εκτέλεση, με το 0-1 να διατηρείται μέχρι το ημίχρονο.

dafni omadiki

Τελικά, γρήγορα στην επανάληψη οι Ακρωτηριανοί έφτασαν στο 0-2 με "δράστη" και πάλι τον Δρακάκη, ο οποίος κέρδισε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή μετά την εκτέλεση κόρνερ του Λιονάκη. Οι νικητές είχε και ένα δοκάρι στη συνέχεια του αγώνα σε προσπάθεια του Μπάτζιο, με το 0-2 να διαμορφώνει τελικά τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Δαφνη (Στέλιος Νικηφόρος): Συγγελάκης, Τσεοπάνου, Ι. Κοκολάκης, Μ. Κοκολάκης, Πενθερουδάκης, Γεωργιουδάκης, Καλαϊτζιδάκης, Κουγεντάκης, Μυριδάκης (43' λ.τρ. Τσίκο), Μπουντακόπουλος, Μανταδάκης (68'  Γιανναράκης)

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Τσομπάνογλου): Συροκάκης, Κελάκης (60' Αδαμόπουλος), Βουρβαχάκης, Παπακαστρήσιος, Λιονάκης, Χαλκιαδάκης (67' Χατζηγρηγορίου), Περαθωράκης, Μπαδιεριτάκης (78' Μπαγετάκος), Περράκης (85' Μαλιχούτης), Μπάτζιο, Δρακάκης