Πανακρωτηριακός

Καθάρισε από το α' ημίχρονο

Ενα ακόμα εμπόδιο κατάφερε να ξεπεράσει ο Πανακρωτηριακός, επικρατώντας με 3-0 του Παγχανιακού/ΔΑΑΟΧ στον αγώνα που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στα Καθιανά.

Η ομάδα του Γιώργου Τσομπάνογλου μετά και την ισοπαλία του Μινώταυρου ανοίγει ακόμα περισσότερο τη διαφορά στο βαθμολογικό πίνακα, δείχνοντας πως πολύ δύσκολα πια μπορεί να χάσει τον τίτλο.

Οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς στο α’ ημίχρονο, αφού μέχρι το 38ο λεπτό είχε διαμορφωθεί το 3-0. Στο 14’ ο Δρακάκης και στο 20’ ο Μπάτζιο -και τα δύο γκολ από ασίστ του Βασιλομιχελάκη- σκόραραν για τον Πανακρωτηριακό, που στο 38’ έφτασε και σ’ ένα τρίτο γκολ με τον Xατζηγρηγορίου.

Στο β’ μέρος, οι ρυθμοί του αγώνα έπεσαν, με τον Δρακάκη να πλησιάζει στο 4-0 στο 81’ στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι.

Από την άλλη πλευρά, ο Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ που είχε εξ αρχής ένα δύσκολο έργο στο Ακρωτήρι, οι καλύτερες του στιγμές στον αγώνα ήταν με τους Τσέλεβιτς και Λόγκο.

Διαιτητής: Πατσουράκης
Βοηθοί: Χάμπας - Βερυκάκης

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Τσομπάνογλου): Χριστουλάκης, Μανουσάκης, Λιονάκης, Βουρβαχάκης (78’ Αδαμόπουλος), Παπακαστρήσιος, Περαθωράκης, Καριμπίδης (80’ Μπαγετάκος), Μπάτζιο (58’ Κοπανάκης), Βασιλομιχελάκης, Xατζηγρηγορίου (70’ Μαριανάκης), Δρακάκης

Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ (Στέλιος Τζωρτζάκης): Σφακιωτάκης, Θεοδωρογλάκης, Κορκίδης, Μαρνελάκης (36’ Φαντάκης), Γεωργανάς (46’ Σαρίκας), Κουκουράκης (55’ Ράντεφ), Κιουρτσίδης, Λόγκο, Γιαννουδάκης (60’ Παπασηφάκης), Τρίτσης, Τσέλεβιτς