Πανακρωτηριακός

"Ορθιος" στις Μουρνιές με δέκα παίκτες (pics)

Ο Πανακρωτηριακός κατάφερε με δέκα παίκτες να σταθεί "όρθιος" στις Μουρνιές και να "σώσει" τον βαθμό απέναντι στον ψυχωμένο Μινώταυρο (1-1).

Οι γηπεδούχοι έκαναν δυναμικό ξεκίνημα και στο πρώτο ημίχρονο εκτός από το γκολ του Ρουσάκη στο 27' είχαν ακόμα δύο σπουδαίες ευκαιρίες με τον Παπαδάκη πριν το 1-0 και μετά από αυτό.

Ο ίδιος παίκτης δεν μπόρεσε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου να πετύχει το 2-0. Στο 55' αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο αρχηγός του Πανακρωτηριακού Αδαμόπουλος, αλλά μετά από αυτή την εξέλιξη η ομάδα του κατάφερε να δείξει τέτοια εικόνα ώστε να μη φανεί το αριθμητικό της μειονέκτημα. Στο 64' υπήρξε απίστευτη φάση για το 1-1 και τελικά η ισοφάριση ήρθε στο 74' με τον Παπακαστρήσιο.

Στο 90' κάθε ομάδα "άγγιξε" το δεύτερο γκολ. Αρχικά ο Πανακρωτηριακός με Μπαδιεριτάκη, Περράκη και στην επόμενη φάση ο Μινώταυρος με τον Νταγκουνάκη.

minotavros panakrotiriakos 3

minotavros panakrotiriakos 1

Οι φάσεις του αγώνα

3' Σέντρα του Ζαγκουντίνου κεφαλιά του Παπαδάκη απέκρουσε ο Χριστουλάκης.
7' Φάουλ του Λιονάκη κεφαλιά του Αδαμόπουλου άουτ.
27' ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Γκιούλα ο Ρουσάκης "τσίμπησε" ιδανικά την μπάλα και την πέρασε πάνω από τον Χριστουλάκη (1-0).
30' Ατομική ενέργεια του Γκιούλα και γύρισμα στον Παπαδάκη που πλάσαρε από κοντά για να διώξει στη γραμμή ο Μανουσάκης.
40' Κόρνερ του Καγλαντζή προβολή του Γκιούλα σχεδόν στη γραμμή ο Δρακάκης σταματάει την πορεία της μπάλας.
44' Σουτ του Παπαδάκη χωρίς πρόβλημα μπλόκαρε ο Χριστουλάκης.
45+2' Από γέμισμα του Μανωλεδάκη ο Γκιούλα έκανε μια προσποίηση έξω από την περιοχή και σούταρε για να μπλοκάρει ο Χριστουλάκης.
49' Σέντρα του Μανουσάκη γυριστό του Μπάτζιο άουτ.
52' Σέντρα του Ρουσάκη ο Παπαδάκης από κοντά με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.
56' Φάουλ του Καγλαντζή ο Χριστουλάκης έδιωξε σε κόρνερ.
59' Φάουλ του Λιονάκη κεφαλιά του Δρακάκη άουτ.
64' Απίστευτη ευκαιρία από γέμισμα τογ Βουρβαχάκη ο Θάνος προσπάθησε να διώξει με κεφαλιά αλλά "κρέμασε" τον Καλοριζικάκη με τον Δρακάκη όμως να μη βρίσκει την μπάλα σε κενή εστία και να καταλήγει κόρνερ.
74' ΓΚΟΛ: Από φάουλ η μπαλα στρώνεται στον Παπακαστρήσιο που με δυνατό σουτ ισοφαρίζει (1-1).
90' Φάση διαρκείας με Μπαδιεριτάκη και Περράκη να μην μπορούν να σκοράρουν.
90' Απίστευτη ευκαιρία με τον Νταγκουνάκη να βγαίνει μόνος του απέναντι από τον Χριστουλάκη αλλά να χάνει το κοντρόλ και να μην μπορεί να πλασάρει.

Διαιτητής: Χρυσός
Βοηθοί: Γαλάνης - Καντεράκη

Κόκκινες κάρτες: Αδαμόπουλος (55' - 2η κίτρ.)

Μινώταυρος (Τάκης Διακάκης): Καλοριζικάκης, Ζαγκουντίνος (70' Βουρτσάνης), Καλαϊτζάκης (87' Γιουρμετάκης), Κελαϊδής, Μανωλεδάκης, Μανταδάκης, Καγλαντζής, Ρουσάκης, Γκιούλα (80' Νταγκουνάκης), Θάνος, Παπαδάκης (54' Τιχομίροφ).

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Τσομπάνογλου): Χριστουλάκης, Λιονάκης, Παπακαστρήσιος, Αδαμόπουλος, Χαλκιαδάκης, Βασιλομιχελάκης (81' Χατζηγρηγορίου), Μπαδιεριτάκης, Δρακάκης, Μανουσάκης (68' Κελάκης), Βουρβαχάκης, Μπάτζιο (89' Περράκης).