Πανακρωτηριακός

Πετούσε "φωτιές"

Ούτε η αντίσταση της Κορωνίδας ήταν ικανή ώστε ν' ανακόψει την πορεία του Πανακρωτηριακού, ο οποίος για μια ακόμη αγωνιστική πανηγύρισε νίκη με πολλά γκολ (6-0).

Οι παίκτες του Γιώργου Τσομπάνογλου σημείωσαν από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο. Συγκεκριμένα, μόλις στο 5ο λεπτό ο Μπάτζιο άνοιξε το σκορ, με τον Καριμπίδη να "γράφει" το 2-0, στο 13’. Το 3-0, το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους, σημείωσε ο Δρακάκης, στο 27’.

Στο δεύτερο 45λεπτο, ο Καριμπίδης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση, στο 52’, κάνοντας το 4-0. Ο Βασιλομιχελάκης, στο 79’, πέτυχε το 5-0, ενώ το τελικό 6-0 έγραψε ο Δρακάκης, στο 90’, ο οποίος, επίσης, ξαναβρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά.

Διαιτητής: Χρυσός. Βοηθοί: Σινιοράκης-Μαραβελάκης

Κορωνίδα (Παντελής Μπερικάκης): Κελαϊδής, Ψαρουδάκης, Αργυρίου (70’ Κοτρωνάκης), Μαυρογιαννάκης, Παλιουδάκης (65’ Κουγιεντάκης), Γουνάκης, Τρούλος, Νενεδάκης (80’ Γαρυφαλής), Δημητρίου (85’ Τζανάκης), Μπερικάκης, Μαρινάκης.

Πανακρωτηριακός (Γιώργος Τσομπάνογλου): Συροκάκης, Παπακαστρήσιος, Βουρβαχάκης, Λιονάκης, Κελάκης (57’ Μανουσάκης), Καριμπίδης, Περαθωράκης (62’ Χαλκιαδάκης), Μπάτζιο (77’ Μπαγιετάκος), Βασιλομιχελάκης, Μπαδιεριτάκης (79’ Περράκης), Δρακάκης.

Επιμέλεια: Μαρσέλ Κατσάνι