Πανακρωτηριακός

Oλα τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο (pics)

Ο Πανακρωτηριακός δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στη Δόξα και με μία ακόμα νίκη (3-0) που πέτυχε σε αυτό το ματς, συνεχίζει ακάθεκτος στην κορυφή της Α' κατηγορίας.

Τα πάντα είχαν κριθεί ουσιαστικά στα Καθιανά από το πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να φτάνουν μέχρι τότε το σκορ στο 3-0. Βέβαια στο 0-0 η Δόξα είχε μία πολύ καλή στιγμή με τον Βενέτη, που βρέθηκε μέσα στην περιοχή, ενώ ακριβώς με τη σέντρα του αγώνα ο Δρακάκης προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Σκευοφύλακα.

Perathorakis gioka mavrodimos

Λίγο πριν το ημίωρο, μετά από ωραίο "1-2" από Δρακάκη-Μπάτζιο και συρτή σέντρα του τελευταίου, ο Μπαδιεριτάκης με άψογο τελείωμα άνοιξε το σκορ (1-0).

Ακολούθησε το 2-0 στο 35', αυτή τη φορά μετά από τη σέντρα του Λιονάκη από τα αριστερά και τον Μαράκη να στέλενει άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα, στην προσπάθειά του να απομακρύνει.

Στο 38' ήταν η σειρά του Δρακάκη να χριστεί σκόρερ, του 3-0, μετά από νέα σέντρα του Μπάτζιο από τη δεξιά πλευρά.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης η Δόξα είχε μία καλή στιγμή, όμως το σουτ του Ντάλιου χτύπησε στο δοκάρι του Χριστουλάκη.