Χανιώτες Εκτός... Συνόρων

Δυο γκολ στο Κύπελλο η Σαρρή - Στον Ατρόμητο η Καραντωνάκη

Ιδανικά έχει ξεκινήσει τη θητεία της στη Φίλντε η Βεατρίκη Σαρρή, αφού μετά το γκολ που πέτυχε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος έδωσε τα… διαπιστευτήριά της και στο Κύπελλο.

Μπορεί η ομάδα της να αποκλείστηκε στα πέναλτι από την Μπράντφορντ Σίτι (2-2 κ.α., 3-3 παρ., 3-2 πέν.) και η ίδια να μπήκε ως αλλαγή στο ματς στο 60', αλλά κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τ' αντίπαλα δίχτυα δύο φορές. Δύο λεπτά μετά την είσοδό της βρήκε δίχτυα, ενώ πέτυχε γκολ και στην παράταση. Η "Βέα" ήταν εύστοχη και στη διαδικασία των πέναλτι.

"Ατρόμητη" η Καραντωνάκη!

Στον Ατρόμητο (Α' Κατηγορία Γυναικών) θα συνεχίσει την καριέρα της η Μιχαέλα Καραντωνάκη, που παραχωρήθηκε από τον ΑΟ Χανιά στην αθηναϊκή ομάδα. Η νεαρή παίκτρια που ξεχώρισε τα τελευταία χρόνια στον ΑΟΧ, τα πρώτα της ποδοσφαιρικά βήματα τα έκανε στα τμήματα υποδομής της Σπάθας.