Εύκολη πρόκριση στο Κύπελλο για ΣΦΠ Χανιά

Δεν ζορίστηκε ιδιαίτερα όπως εξάλλου αναμενόταν, ο ΣΦΠ Χανιά ο οποίος επικράτησε με 3-0 σετ της ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου στο κλειστό γυμναστήριο Αρχανών και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Απέναντι σε ομάδα κατώτερης κατηγορίας, ο ΣΦΠ Χανιά έκανε μια δυνατή προπόνηση ενόψει και των επόμενων υποχρεώσεων του στο πρωτάθλημα της Α2 βόλεϊ των ανδρών.

Τα σετ: 13-25, 14-25, 18-25

Σ.Φ.Π. Χανιά (Μπουτσουρής): Παπαδημητρίου, Κατσαούνης, Δεληπρίμης, Καπίρης, Πουλής, Παπαδόπουλος, Πολυμερόπουλος (λ), Κουτρουμπάκης, Χαραλαμπίδης, Παπαγεωργίου, Ίτσιος

Skordilakis 728

ΣΟΥΠΕΡ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΣΤΟ Β’ ΜΕΡΟΣ ΚΑΙ ΝΙΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ (PICS)

Παίζοντας αποφασιστικά στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πλατανιάς κατάφερε να φτάσει σε μια πολύ σημαντική νίκη, επικρατώντας με σκορ 2-0 του Καραϊσκάκη στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο Περιβολίων.

ΨΥΧΩΜΕΝΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ, 2-1 ΤΟΝ ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟ

Το ΣΥΝΚΑ πραγματοποίησε σπουδαία εμφάνιση με τον Αμπελακιακό και παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο κατάφερε να γυρίσει το ματς στο δεύτερο 45λεπτο και να πάρει τη σπουδαία νίκη με 2-1.

ΠΗΡΕ ΒΑΘΜΟ, ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΤΗ ΝΙΚΗ

Η Παλαιόχωρα είχε αρκετά καλή παρουσία, θα μπορούσε να πάρει τη νίκη, ωστόσο έμεινε στο 0-0 με τον Ιωνικό, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

ΝΕΑ ΑΝΑΤΡΟΠΗ Ο ΒΟΛΟΣ, ΣΤΑΘΕΡΑ ΣΤΟ +11

Ο Βόλος ΝΠΣ πέτυχε ακόμη μία ανατροπή στο φετινό πρωτάθλημα και έκανε άλλο ένα βήμα ανόδου, νικώντας με 2-1 τη Δόξα Δράμας.

ΑΛΛΑΓΗ "ΣΚΥΤΑΛΗΣ", ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΞΑΝΑ Ο ΟΦΙ

Ο ΠΟΑ υποχρέωσε σε βαριά ήττα τον Εθνικό (3-0) και ο ΟΦ Ιεράπετρας δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη, ανεβαίνοντας ξανά στην κορυφή μετά το 4-1 επί της Νεάπολης.