ΕΚΑΣΚ

Παίδες: Τα αποτελέσματα της πρεμιέρας

Ηράκλειο, Κύδων, Ανδρογέας, ΑΓΟΡ και Εργοτέλης μπήκαν με το... δεξί στην Α' Κατηγορία του πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚ.

 

Στη Β' Κατηγορία με νίκες ξεκίνησαν Ακαδημία Ρεθύμνου, Δειλινό, Κύδων 2, Ακρωτήρι (Α' όμιλος) και ΟΦΗ 2, Τηγανίτης, Πεδιάδα, ΑΟΚ Ιεράπετρας (Β' όμιλος).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνων από το kritikobasket.gr:

Α' Κατηγορία
1η αγωνιστική
Ηράκλειο-ΟΑΧ 67-36
Κύδων-Ηρόδοτος 62-34
Ανδρογέας-ΑΟΑΝ 63-58
ΑΓΟΡ-ΑΟΚΧανιά 61-56
ΟΦΗ-Εργοτέλης 51-68

Ηράκλειο-ΟΑΧ 67-36
Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Χατζημάρκος
Τα δεκάλεπτα: 23-12, 18-11, 8-4, 18-9

Ηράκλειο (Πινακουλάκης): Κορσάββας, Σαραντουλάκης 2, Μπαρμπουνάκης 14 (1), Μακράκης 10 (1), Κανατάκης 4, Χατζηιωάννου, Βένιος, Καρκανάκης 2, Πολλακης 8, Κατσούρι 6, Κοντογεωργής 8, Γενιτσαρίδης 13.

ΟΑΧ (Τσαραπατσάνης): Ιγγλεζάκης 2, Τζανιδάκης, Γεωργουδάκης 2, Ζαχαριουδάκης 2, Πυροβολάκης 13, Μενεγάκης 2, Καζάνης 9, Σαλιβουράκης, Καπαδουκάκης 6 (2).

ΑΓΟΡ-ΑΟΚ Χανιά 61-56
Διαιτητές: Καθαράκης-Νικολιδάκης
Τα δεκάλεπτα: 17-12, 11-15, 20-11, 13-18

ΑΓΟΡ (Μπαλάφας): Ηλιάκης, Τσαχάκης 4, Παπαμιχαλόπουλος, Μαύρος, Κωνσταντινίδης 14, Σταματάκης 13, Απανωμεριτάκης 5 (1), Κρεβετζάκης, Μανουσάκης, Ασμαριανάκης 12, Βαμβακάς, Γκουλέας 13.

ΑΟΚ Χανιά (Ρενιέρης): Κουφάκης 1, Σταθάκης 7, Ροκάκης, Κογχυλάκης, Κάνιουρας, Κρασάκης 3 (1), Πεντάρης, Σειραδάκης 23 (1), Κάβουρας 16 (3), Βολτυράκης 2, Νησιώτης 4.

ΟΦΗ-Εργοτέλης 51-68
Διαιτητές: Κατσαπρακάκης-Δασκαλάκης
Τα δεκάλεπτα: 3-22, 12-18, 16-19, 20-9

ΟΦΗ (Καρλάφτης): Σαμπάνης 11, Μυλωνάκης, Βλαχάκης 9 (3), Βεβερουδάκης 4, Οικονόμου, Λαμπράκης 3, Παπαδοσπυριδάκης 3 (1), Μπαλαντινάκης, Παπαδάκης 7, Βλαχάκης, Πατελάρος, Πετροσιάν 14.

Εργοτέλης (Χριστοδούλου): Λαγουδάκης 17 (1), Αλεξανδρόπουλος 9 (1), Γιανναδάκης, Γιαννόπουλος 2, Καραπάνος, Πρινιανάκης, Μαυράκης 10 (1), Βαράκλας 19 (2), Μαλαμάς 9 (1), Μελιδονιώτης, Κοκκίνης, Σωμαράκης 2.

Ανδρογέας-ΑΟΑΝ 63-58
Διαιτητές: Γερμάνης-Στιβακτάκης
Τα δεκάλεπτα:18-14, 13-17,18-8, 14-19

Ανδρογέας (Κουμιανάκης): Διλβόης 9, Παρασκευαΐδης 6 (2), Βουϊδασκής 14, Ξηρουχάκης Ν., Ξηρουχάκης 7, Δουλγεράκης 2, Γαρεφαλάκης, Ξυπάκης, Σηφάκης 9, Τσομπανάκης, Αντιφυλιώτης 16 (1), Αφραθιανάκης.

ΑΟΑΝ (Πάγκαλος):Σηφάκης 11, Μαστοράκης 16 (3), Αβδάκης, Μουλιανιτάκης 7 (1), Κανανάι, Κοζύρης 19, Πάπα, Τζωρτζης 5.

Κύδων-Ηρόδοτος 62-34
Διαιτητές: Ξυλάς-Πετράκης
Τα δεκάλεπτα: 17-9, 19-13, 7-2, 19-10

Κύδων (Κωνσταντουδάτος): Ντανατσίδης, Κεράνης 3, Ψυλλάκης 2, Βόλτσης 14, Χαιρετάκης 13, Καστρινάκης 7, Καλπούσος, Μανώλης 2, Κουλιεράκης 12 (2), Μαυρεδάκης 3, Αντωνάκης 5, Μπαλαντινός 2.

Ηρόδοτος (Νασούφης): Μαλλίδης, Σηφάκης 5, Σμπώκος 4, Παντάλος, Παλιατσός 2, Μπιθίτσης, Μακράκης 7 (1), Χριστοδουλάκης 3, Μποΐτσης, Κοπιδάκης, Γαργανουράκης, Κατσούγκρης 13.

Η βαθμολογία
1.Ηράκλειο 2
-.Κύδων 2
-.Ανδρογέας 2
-.ΑΓΟΡ 2
-.Εργοτέλης 2
6.ΟΑΧ 1
-.Ηρόδοτος 1
-.ΑΟΑΝ 1
-.ΑΟΚ Χανιά 1
10.ΟΦΗ 1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 05/10):
Ηρόδοτος-Ηράκλειο
ΑΟΑΝ-Κυδων
ΑΟΚΧ-Ανδρογέας
Εργοτέλης-ΑΓΟΡ
ΟΑΧ-ΟΦΗ

Β' Κατηγορία
Α' όμιλος
1η αγωνιστική
ΟΑΧ 2-Ακαδημία Ρεθύμνου 51-54
Δειλινό-Ηράκλειο 2 50-41
Κύδων 2-Χανιά BC 68-45
Ακρωτήρι-ΟΦΣΧ 83-28

ΟΑΧ 2-Ακαδημία Ρεθύμνου 51-54
Διαιτητές: Καμπίτσης-Χριστινάκης Β.
Τα δεκάλεπτα: 15-11, 8-7, 19-12, 9-24

ΟΑΧ 2 (Τσαραπατσάνης): Καμπουράκης 7, Παπαδιονάκης 30 (1), Μιχελάκης, Τζαμπατζάκης 3, Μαρνελάκης, Σολανάκης Ι., Σολανάκης Ν. 2, Μπουναφάτσας 6, Τσιλιμιγκάκης 3.

Ακαδημία Ρεθύμνου (Κατσουλάκης): Μαντζος 4, Φροϊδάκης, Βρέντζος 3 (1), Πετράκης 12 (1), Χριστοδουλάκης 23, Δερεδάκης 12 (1), Νικολακάκης, Μαρκογιαννάκης.

Δειλινό-Ηράκλειο 2 50-41
Διαιτητές Γερμάνης-Στιβακτάκης
Τα δεκάλεπτα: 12-6, 11-9, 12-7, 15-19

Δειλινό (Χαραλαμπάκης): Μαρκάκης 21 (1), Ιωάννου 4, Οικονομάκης 6, Βασιλάκης, Πετεινός 7, Ξυδάκης Γ. 3 (1), Τζεδάκης, Ξυδάκης Σ., Μπολιουδάκης, Γιαλιαδάκης 1, Στρατάκης 3 (1), Πετράκης 5.

Ηράκλειο 2 (Ρυακιωτάκης): Παπαδάκης 2, Λαμπρογιαννάκης, Μπατζουρανάκης , Τερεζάκης 5, Κοπανιστός 12, Λυδάκης 2, Τσαγκαράκης 12 (1), Δοκιμάκης, Βρέντζος 3 (1), Γιαννάκης, Ανδριανός 3, Δαμιανάκης 2.

Ακρωτήρι-ΟΦΣ Χανίων 83-28
Διαιτητές: Αρτεμάκη-Τεπερίδης
Τα δεκάλεπτα: 17-4, 28-8, 15-9, 23-7

Ακρωτήρι (Αζάς): Ντάγκας 4, Μυλωνάκης, Αγιάνογλου 15, Γιαννουλάκης 15, Ρομπολάκης 23 (1), Ηλιάκης 5 (1), Μεσαρχάκης 5 (1), Φακωτάκης 8, Μαρουσάκης 5 (1), Μεγαλακάκης 3.

ΟΦΣΧ (Μπότσα): Ζαχαρωτάκης 3 (1), Σαμαράς 10, Γκάνος 4, Δημητρουλάκης 2, Περονιαννάκης, Σκορδύλης, Κοκογιαννάκης 9 (1).

Κύδων 2-Χανιά BC 68-45
Διαιτητές: Ξυλάς-Δημητρουλάκης
Τα δεκάλεπτα: 10-4, 21-16, 24-6, 13-14

Κύδων 2 (Λεκάκος): Παντελάκης, Βολτυράκης 14, Κοκοτσάκης 13 (1), Πατεράκης 8, Παρτσακουλάκης, Κρομυδάκης, Περδικάκης, Παπαδουλάκης 2, Καδιανάκης 2, Λυβιάκης 6, Βομβουλάκης 12, Καβαλιεράτος 10 (2).

Χανιά BC (Κολιόπουλος): Πετμεζας, Ναισίδης, Βαγιωνάκης 8, Καρακατσάνης 8, Λεβεντάκης 2, Ζερβας 4, Αποστολίδης, Παπαδάκης 4, Μαραθάκης 12 (1), Κωσταντουδάκης 5, Λεβεντάκης 2, Παπαδάκης Α..

Η βαθμολογία
1.Ακαδημία Ρεθύμνου 2
-.Δειλινό 2
-.Κύδων 2 2
-.Ακρωτήρι 2
5.ΟΑΧ2 1
-.Ηράκλειο 1
-.Χανιά BC 1
8.ΟΦΣΧ 1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 05/10)
Ηρακλειο 2-ΟΑΧ2
Χανιά BC-Δειλινό
ΟΦΣΧ-Κυδων 2
Ακρωτήρι-Ακαδημία Ρεθύμνου

Β' όμιλος
1η αγωνιστική
Νεάπολη-ΟΦΗ 2 33-55
Ανδρογέας-Τηγανίτης 26-93
Πεδιάδα-Αναγέννηση 74-36
ΑΟΚ Ιεράπετρας-Σητειακός 67-56
Ρεπό ΟΑΣΗ

Πεδιάδα-Αναγέννηση 74-36
Διαιτητές: Μαμάκης-Γεωργιλάκης
Τα δεκάλεπτα: 25-10, 19-9, 13-11, 17-6

Πεδιάδα (Μαυρόπουλος): Πελεκάκης 7, Δέδες 4, Ρουκουνάκης 24, Ματίας 15, Πλατάκης 10, Τσαμπουράκης, Τερζάκης, Αμπατζής 8, Μπογιέρ 4, Μαρκογιαννάκης.

Αναγέννηση (Δραγάζης): Ντιντάκης 5, Σαμωνάκης 7, Πλευράκης, Μορφιαδάκης Ε. 17 (1), Μορφιαδάκης Γ., Γκιουλμιχάλης 2, Μαργαρητάκης, Κολοκοτρώνης 3, Πέττας 2.

ΑΟΚ Ιεράπετρας-Σητειακός 67-56
Διαιτητές: Μαμάκης-Γεωργιλάκης
Τα δεκάλεπτα: 9-15, 26-11, 19-11, 13-19

ΑΟΚ Ιεράπετρας (Κορνιωτάκης): Χωραϊτης 13 (1), Διακάκης 12 (2), Νταράρας 7 (2), Δασκαλάκης 7, Γαλυμιτάκης, Τσιρίδης, Σταματάκης, Κοναξής, Καναβάκης 27 (2), Αγγελάκης, Πηγιάννης 2, Γιαννικάκης.

Σητειακός (Κουπατσίατρης): Πίρια 14, Τσουκάλης 6, Κουρουπάκης Π. 5, Κουρουπάκης Γ. 4, Σπυριδάκης 19, Μαστοράκης 5 (1), Μανταλιωτάκης Α. 5 (1), Μανταλιωτάκης Ι. 3 (1).

Ανδρογέας-Τηγανίτης 26-93
Διαιτητές: Τσικριτσάκη-Βαρελτζή
Τα δεκάλεπτα: 8-37, 8-14, 8-25, 2-17

Ανδρογέας (Κατσαπρακάκης): Παπαδάκης, Δαμιανάκης, Ταμπάκου 8 (1), Καπετανάκης 6, Πρωτοσύγκελος 3 (1), Μιχόπουλος 4, Λαθουράκης, Φραγκιαδάκης 1, Στρατάκης, Μπαγιάτης 4, Ξυπάκης, Ρογδάκης.

Τηγανίτης (Ζαμπετάκης): Σπανωτάκης 21 (2), Λυραδάκης 15, Μικρογιαννάκης 4, Λουράκης 4, Ιωαννίδης 10 (2), Χριστιανίδης 3 (1), Κατιλάρι 2, Λαζαρίδης 17, Κοκκινίδης 5, Μήντζος 10, Τσατσάκης 4.

Νέαπολη-ΟΦΗ 33-55
Διαιτητές: Αϊβαλιώτης-Γεωργακόπουλος
Τα δεκάλεπτα: 0-16, 8-10, 17-11, 8-18

Νεάπολη (Παπαδημητρίου): Ανδρουλάκης, Κωνιαδάκης, Κυπριωτάκης, Πέτκας 2, Φαϊτάκης 5, Συλλιγάρδος 1, Πρινιτάκης, Δρακωνάκης, Σταβάρας, Νταντσόβ 22 (5), Χόττα 3.

ΟΦΗ (Ξενάκης): Χαλκιαδάκης 10 (2), Κεφαλογιάννης, Γαλυφιανάκης 4, Τυλάκης 18 (1), Σκαρπαθιωτάκης 4, Ορφανουδάκης 12, Χαλκιαδάκης Μ., Κόμης 2, Φλουρής 5 (1), Κοντογιάννης, Παντερής.

Η βαθμολογία
1.ΟΦΗ 2
-.Τηγανίτης 2
-.Πεδιάδα 2
-.ΑΟΚ Ιεράπετρας 2
5.Νεάπολη 1
-.Σητειακός 1
-.Αναγέννηση 1
-.Ανδρογέας 1
9.ΟΑΣΗ* 0

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 05/10)
ΟΦΗ2-ΟΑΣΗ
Τηγανίτης-Νεάπολη
Πεδιάδα-Ανδρογέας
Σητειακός-Αναγέννηση
Ρεπό: ΑΟΚ Ιεράπετρας