ΕΚΑΣΚ

Παίδες: Η "εικόνα" της 2ης αγωνιστικής

Τρεις ομάδες στην Α' και πέντε στη Β' Κατηγορία διπλασίασαν τις νίκες τους στο πρωτάθλημα Παίδων της ΕΚΑΣΚ. 

 

Στην Α' Κατηγορία Ηράκλειο, Κύδων και Εργοτέλης έκαναν το "2 στα 2", ενώ την πρώτη τους νίκη πανηγύρισαν ΑΟΚ Χανιά (πρώτη του σε επίπεδο Α' Κατηγορίας) και ΟΦΗ. 

Ακρωτήρι, Κύδων 2 και Δειλινό διπλασίασαν τις νίκες τους στον Α' όμιλο της Β' Κατηγορίας και Τηγανίτης και Πεδιάδα στον Β' όμιλο.

Αναλυτικά τα στοιχεία των αγώνων από το kritikobasket:

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
2η αγωνιστική
Ηρόδοτος-Ηράκλειο 39-99
ΑΟΑΝ-Κυδων 48-68
ΑΟΚΧ-Ανδρογέας 70-48
Εργοτέλης-ΑΓΟΡ 76-54
ΟΑΧ-ΟΦΗ 43-93

ΑΟΑΝ-Κυδων 48-68
Διαιτητές:Χαζτημάρκος-Καλαϊτζάκη
Τα δεκάλεπτα: 11-16, 16-21, 13-17, 8-14

ΑΟΑΝ (Πάγκαλος): Σηφάκης 17 (1), Κοζύρης, Κενανάι 4, Λαβδάκης, Μουλιανιτάκης 2, Μπινιακού, Μαστοράκης 7, Κοζύρης Η. 13 (1), Παπάς, Τζώρτζης 2.

Κύδων (Κωνσταντουδάκης): Ντανατσίδης 3, Κεράνης, Καπούτσος, Βόλτσης 16 (3), Χαιρετάκης 6, Καστρινάκης 2, Ψυλλάκης 2, Μανώλης 8, Κουλιεράκης 22 (2), Μαυρεδάκης 6, Αντωνακάκης 3, Μπαλαντινός.

Ηρόδοτος-Ηράκλειο 39-99
Διαιτητές: Μπανασάκης-Μαρκάκης
Τα δεκάλεπτα: 10-25, 11-23, 8-18, 10-33

Ηρόδοτος (Ροδουσάκης): Μαλλίδης 7, Σηφάκης 3, Σμπώκος, Γαργανουράκης, Παλιατσός 9, Μπότσης 6, Μακράκης Μ. 3 (1), Χριστοδουλάκης 7 (1), Παπαδάκης, Κοπιδάκης, Μποΐτσης 1, Παντάλος 3 (1).

Ηράκλειο (Πινακουλάκης): Μπαρμπουνάκης 3 (1), Κατσούρι 8 (1), Μακράκης Ζ. 4, Σαραντουλάκης 7 (1), Κανατάκης 16 (1), Χατζηϊωάννου 6, Γενιτσαρίδης 10 (1), Πολλάκης 8, Καρκανάκης 10, Βογιατζάκης 8, Κοντογεωργής 13, Γενιτσαρίδης Γ. 6.

ΑΟΚ Χανιά-Ανδρογέας 70-48
Διαιτητές: Καμπίτσης-Σταυρουλάκης
Τα δεκάλεπτα: 22-12, 18-9, 16-15, 14-12

ΑOK Χανιά (Ρενιέρης): Βολτυράκης, Σταθάκης 10, Κανατάκης, Ροκάκης, Κογχυλάκης, Κάνιουρας, Κρασάκης 16 (4), Πεντάρης, Σειραδάκης 21, Κάβουρας 9 (2), Κουφάκης, Νησιώτης 14 (2).

Ανδρογεας (Κουμιανάκης): Διλβόης 2, Τσομπανάκης ,Βουιδασκής 6, Ξηρουχάκης Ν. 2, Δουλγεράκης 18 (2), Γαρεφαλάκης 2, Ξυπάκης , Μυλωνάκης 4, Σηφάκης 4, Αφραθιανάκης 4, Αντιφυλιώτης 6, Παρασκευαΐδης.

ΟΑΧ-ΟΦΗ 43-93
Διαιτητές: Ξυλάς-Δημητρουλάκης
Τα δεκάλεπτα: 7-27, 10-27, 20-21, 6-18

ΟΑΧ (Τσαραλατσάνης): Ιγγλεζάκης, Γεωργουδάκης 4 (1), Τζανιδάκης 7 (1), Ζαχαριουδάκης, Πυροβολάκης 5, Τσισμενάκης 2, Μενεγάκης, Καζάνης 18 (1), Σαλιβουράκης 3, Καπαδουκάκης 4.

ΟΦΗ (Καρλάφτης Σ.): Σαμπάνης 25 (4), Μυλωνάκης 5 (1), Βλαχάκης 8, Βερεουδάκης 6, Μπαλαντινάκης 2, Λαμπράκης 13 (1), Οικονόμου 2, Σπυριδάκης, Παπαδάκης 3, Βλαχάκης 8, Πετροσιάν 10, Παπαδοσπυριδάκης 11.

Εργοτέλης-Ρέθυμνο 76-54
Διαιτητές: Σκανδαλάκης-Καρανικόλα
Τα δεκάλεπτα: 19-13, 20-17, 15-6, 22-18

Εργοτέλης (Χριστοδούλου): Λαγουδάκης 23, Αλεξανδρόπουλος 18 (1), Γιαμιαδάκης 2, Γιαννόπουλος, Πρινιανάκης 5, Καραπάνος 14 (1), Κοκκίνης 4, Μαλαμάς, Μελιδονιώτης 4, Σφακιανάκης 3 (1), Σωμαράκης 3.

Ρέθυμνο (Μπαλάφας): Ηλιάκης 2, Μανουκαράκης, Στρατιδάκης 7, Μαύρος, Κωνσταντινίδης 25 (2), Σταματάκης 9 (1), Απανωμεριτάκης 1, Τσαχάκης 4, Τσόλκας, Ασμαριανάκης, Βαμβακάς, Γκιουλέας 6.

Η βαθμολογία
1.Ηρακλειο 4 (2-0)
-.Κυδων 4 (2-0)
-.Εργοτέλης 4 (2-0)
4.ΑΟΚ Χανιά 3 (1-1)
-.Ανδρογέας 3 (1-1)
-.ΑΓΟΡ 3 (1-1)
-.ΟΦΗ 3 (1-1)
8.ΑΟΑΝ 2 (0-2)
-.Ηρόδοτος 2 (0-2)
10.ΟΑΧ 2 (0-2)

Η επόμενη αγωνιστική (3η - 12/10)
Ηράκλειο-ΑΟΑΝ
Κύδων-ΑΟΚ Χανιά
Ανδρογέας-Εργοτέλης
ΑΓΟΡ-ΟΦΗ
ΟΑΧ-Ηρόδοτος

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α' όμιλος
2η αγωνιστική
Ηράκλειο 2-ΟΑΧ 2 59-46
Χανιά BC-Δειλινό 34-51
ΟΦΣΧ-Κυδων 2 43-54
Ακρωτήρι-Ακαδημία Ρεθύμνου 69-53

Ηράκλειο 2-ΟΑΧ 2 59-46
Διαιτητές: Χρυσός-Τούλης
Τα δεκάλεπτα: 18-8, 13-10, 16-11, 12-17

Ηράκλειο 2 (Πινακουλάκης): Τσιχλάκης 6, Λαμπρογιαννάκης 5 (1), Ματζουρανάκης 2, Τερεζάκης 8, Κοπανιστός 14, Λυδάκης, Κοκκόσης 2, Δοκιμάκης 6, Σηφάκης 2, Γιαννάκης 2, Ανδριανός 8, Δαμνιανάκης 4.

ΟΑΧ 2 (Γεργιαδάκης): Καμπουράκης 6 (1), Παπαλιονάκης 21, Τριπόδης, Μιχελάκης, Τζαμπαζάκης 4, Μαρνελάκης, Παπανικολάου, Σολανάκης, Σολανάκης Ν., Μπουναφάτσος 7, Τζαγκαράκης, Τσιλιμίγκας 8.

Χανιά BC-Δειλινό 34-51
Διαιτητές: Σταυρουλάκη-Ρασούλη
Τα δεκάλεπτα: 7-12, 9-11, 7-12, 12-16

Χανιά BC (Κωλιόπουλος): Ζέρβας 4, Παπαδάκης, Μαράκης 5, Καρακατσάνης, Λεβεντάκης Α., Λεβεντάκης Ε., Αποστολίδης, Κωνσταντουδάκης 5 (1), Μαραθάκης 15 (1), Βαγιωνάκης 5, Γερασιμίδης, Παπαδάκης.

Δειλινό (Χαραλαμπάκης): Μαρκάκης 18, Ιωάννου 6, Πετεινός 2, Βασιλάκης, Μηλάκης 1, Ξυδάκης Γ. 4, Ξυδάκης Σ., Μπολιουδάκης, Γιαλαδάκης, Στρατακης 2, Πετράκης 18.

ΟΦΣΧ-Κύδων 2 43-54
Διαιτητές: Μπουζουνιεράκης-Τεπερίδης
Τα δεκάλεπτα: 6-14, 13-12, 11-18, 13-10

ΟΦΣΧ (Λουκάκης): Αναστάσης 11, Στάθης 6, Σαμαρής, Δημητρουλάκης 4, Γκάλιος 10, Φραγκιουδάκης, Περωγιαννάκης, Σκορδύλης, Κοκογιαννάκης 11.

Κύδων (Λεκάκος): Παντελάκης, Βολτυράκης 3, Κοκοτσάκης 12, Πατεράκης 8, Παρτσακουλάκης 10, Κρομυδάκης, Περδικάκης, Μαρκουλάκης Ε., Μαρκουλάκης Γ., Λυβιάκης 3, Βομβολάκης 15 (3), Καβαλιεράτος 3 (1).

Ακρωτήρι-Ακαδημία Ρεθύμνου 69-53
Διαιτητές: Αρτεμάκη-Τσεκούρας
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 22-14, 19-14, 13-09

Ακρωτήρι (Αζάς): Ντάκας 1, Μυλωνάκης, Μαίρτενς, Αγιάνογλου, Αρνάκης, Γιαννουλάκης 8, Ρομπολάκης 41(2), Ηλιάκης, Μεσαρχάκης, Φακωτάκης 4, Μαρουσάκης 9(1), Μεγαλανάκης 6.

Ακαδημία Ρεθύμνου (Κατσουλάκης-Μίχας): Μάντζιος 2, Φροιδάκης, Θεοδωρής, Χριστοδουλάκης Σ. 10, Χριστοδουλάκης Χ., Καψαλάκης 24(2), Διγενής 14, Νικολακάκης, Μακρόγιαννος 3(1).

Η βαθμολογία
1.Ακρωτήρι 4 (2-0)
-.Κύδων 2 4 (2-0)
-.Δειλινό 4 (2-0)
4.Ακαδημία Ρεθύμνου 3 (1-1)
-.Ηράκλειο 2 3 (1-1)
6.ΟΑΧ 2 2 (0-2)
-.Χανιά BC 2 (0-2)
8.ΟΦΣΧ 2 (0-2)

Η επόμενη αγωνιστική (3η - 19/10)
ΟΑΧ 2-Χανιά BC
Δειλινό-ΟΦΣΧ
Κύδων 2-Ακρωτήρι
Ακ. Ρεθύμνου-Ηράκλειο 2

Β' όμιλος
2η αγωνιστική
ΟΦΗ 2-ΟΑΣΗ 37-64
Τηγανίτης-Νεάπολη 85-53
Πεδιάδα-Ανδρογέας 2 80-27
Σητειακός-Αναγέννηση 81-35
Ρεπό: ΑΟΚ Ιεράπετρας

Σητειακός-Αναγέννηση 81-35
Διαιτητές: Τσικριτσάκη-Αϊβαλιώτης
Τα δεκάλεπτα: 20-11, 29-02, 11-16, 21-06

Σητειακός (Κουπατσιάρης): Πίρια 19(1), Τσουκάλης 8(1), Κουρουπάκης Π (16), Βδοκάκης, Φουτάκης, Κουρουπάκης Γ. 8, Μαστοράκης 1, Μανταλιωτάκης 9, Οικονόμου 6, Σπυριδάκης 14.

Αναγέννηση (Δραγάζης) : Ντιντάκης 10, Πλευράκης 4, Μαρκιαδάκης Ι. 10, ΜαρκιαδΆκης Γ. 3 (1), Γκιουλμιχάλης, Μαργαριτάκης 2, Κολοκοτρώνης 4, Λέππας 2.

ΟΦΗ 2-ΟΑΣΗ 37-64
Διαιτητές: Καρανικόλα Ελ.-Κανακάκης
Τα δεκάλεπτα: 9-15, 5-15, 9-15-14, 19

ΟΦΗ 2 (Ξενάκης): Χαλκιαδάκης 12 (2), Κεφαλογιάννης 3, Γαλυφιανάκης 2, Φρογάκης 5, Πολάκης 5 (1), Χαλκιαδάκης 2, Ορφανουδάκης, Κοντογιάννης 3 (1), Κόμης 4, Φλουρής, Μπριτζολάκης 1, Παντερής.

ΟΑΣΗ (Περυσινάκης): Τζανάκης 2, Βαρδάτσικος 2, Καφάσης 9 (1), Μαρίκος 26, Ντατσιονάκης 7 (1), Ανδρής 10, Παπαβολιδάκης 2, Ιατρού, Στρατής 6 (1).

Πεδιάδα-Ανδρογέας 2 80-27
Διαιτητές: Γερμανής-Δασκαλάκης
Τα δεκάλεπτα: 31-5, 14-2, 20-10, 15-10

Πεδιάδα (Μαυρόπουλος): Πελεκάνης 6, Δέδες 3, Ρουκουνάκης 17, Σζρέκοβιτς 12 (1), Πλατάκης 9, Τσαμπουράκης 2, Τερζάκης, Ζερβάκης 4, Αμπατζής 18 (1), Μπόιερ 9 (1), Μακριγιαννάκης, Φανουράκης.

Ανδρογέας (Κατσαπρακάκης): Παπαδάκης 2, Δαμιανάκης, Ταμπάκου 3, Καπετανάκης 2, Πρωτοσύγκελος 2, Λαθουράκης, Φραγκιαδάκης 6, Μπαγιάτης 4, Ρογδάκης, Μιχόπουλος, Στρατάκης 2, Φοβάκης 6.

Τηγανίτης-Νεάπολη 85-53
Διαιτητές: Γεωργιλάκης-Τούλης
Τα δεκάλεπτα: 14-12, 23-5, 22-17, 26-19

Τηγανίτης (Λεμπιδάκης): Σπηλιωτάκης 7, Λυραράκης 16, Μικροπαννάκης 2, Μαρκόπουλος 8 (2), Ιωαννίδης 7 (1), Χριστιανίδης, Κοκκινίδης 12 (2), Λαζαρίδης 17, Τσατσάκης, Σωμαράκης 4, Μήντος 7 (1).

Νεάπολη (Παπαδημητρίου): Φαϊτάκης 2, Κυπριωτάκης, Πέτκας 1, Συλλιγάρδος 12 (1), Δρακωνάκης, Χότζα 15 (2), Νταντσόβ 23 (4).

Η βαθμολογία
1.Τηγανίτης 4 (2-0)
-.Πεδιάδα 4 (2-0)
3.Σητειακός 3 (1-1)
-.ΟΦΗ 2 3 (1-1)
5.ΑΟΚ Ιεράπετρας* 2 (1-0)
-.Νεάπολη 2 (0-2)
-.Αναγέννηση 2 (0-2)
-.Ανδρογέας 2 2 (0-2)
9.ΟΑΣΗ 2 (1-0)

Η επόμενη αγωνιστική (3η - 12/10)
ΟΑΣΗ-Τηγανίτης
Νεάπολη-Πεδιάδα
Ανδρογέας 2-Σητειακός
Αναγέννηση-Ιεράπετρα