ΕΚΑΣΚ

Παίδες: Η "εικόνα" της 3ης αγωνιστικής

Ηράκλειο και Εργοτέλης έκαναν το "3Χ3" στον Α' όμιλο του πρωταθλήματος Παίδων της ΕΚΑΣΚ, ενώ ο ΑΟΚ Χανιά εκτός από τους Εφηβους επικράτησε στο χανιώτικο ντέρμπι του Κύδωνα και στους Παίδες.

 

Στον Β' όμιλο της Β' Κατηγορίας με το απόλυτο συνεχίζει η Πεδιάδα. 

Αναλυτικά η "εικόνα" της αγωνιστικής, με τα στοιχεία από το kritikobasket:

Α' Κατηγορία
3η αγωνιστική
Ηράκλειο-ΑΟΑΝ 74-52
Κύδων-ΑΟΚ Χανιά 58-61
Ανδρογέας-Εργοτέλης 44-71
ΑΓΟΡ-ΟΦΗ 70-72
ΟΑΧ-Ηρόδοτος 66-53

ΟΑΧ-Ηρόδοτος 66-53
Διαιτητές: Ξυλάς-Δημητρουλάκης
Τα δεκάλεπτα: 12-7, 22-14, 12-16, 20-16

ΟΑΧ (Κατσιάνος): Ιγγλεζάκης, Τζανιδάκης, Γεωργουδάκης 9 (1), Ζαχαριουδάκης, Πυροβολάκης 21 (2), Τσισμενάκης 9 (2), Μενεγάκης 3, Καζάνης 17, Σαλιβουράκης 2, Καπαδουκάκης 5.

Ηρόδοτος (Ροδουσάκης): Μαλλίδης 4, Μποΐτσης, Σμπώκος 2, Γαργανουράκης, Παλιατσός 10, Μποΐτσης 2, Μακράκης 10, Χριστοδουλάκης 1, Σηφάκης 11, Κοπιδάκης, Παντάλος 4 (1), Κατσούγκρης 9.

Κύδων-ΑΟΚ Χανιά 58-61
Διαιτητές: Αρτεμάκη-Τσεκουρας

Κύδων (Κωνσταντουδάκης): Ντανατσίδης 2, Κεράνης, Καλπουτος, Βολτέης 14 (2), Χαιρετάκης 4, Καστρινάκης 9 (2), Ψυλλάκης 12, Μανώλης 4, Κουριελάκης 5 (1), Μαυρεδάκης 5, Αντωνακάκης, Μπαλαντινός 3.

ΑΟΚ Χανιά (Ρούσσος): Σειραδάκης 23 (1), Μπαλατλιάν 21 (1), Προβατινάκης 17 (3) ,Πρωτοπαπαδάκης 6 (1), Κάβουρας 6 (1), Κεσόπουλος, Λιοδάκης, Νησιώτης, Αναστασάκης, Μουτσόπουλος, Δουγαλής.

Ηράκλειο-ΑΟΑΝ 74-52
Διαιτητές: Καλαϊτζάκη-Μαρκάκης
Τα δεκάλεπτα: 18-5, 24-15, 10-13, 22-19

Ηράκλειο (Πινακουλάκης): Κορσάββας, Κατσούρρι 6, Μακράκης, Μηλαθιανάκης 2, Γενιτσαρίδης Θ. 16, Χατζηϊωάννου 2, Βένιος, Πολλάκης 4, Καρκανάκης 3, Βογιατζάκης 16 (2), Κοντογεωργής 4, Γενοτσαρίδης 21 (2).

ΑΟΑΝ (Πάγκαλος): Σηφάκης 4, Μαστοράκης 6, Κανανάι 2, Λαβδάκης 4, Μουλιανιτάκης 8 (2), Μπινιακού, Κοζυρης 12, Παπά, Τζωρτζης 16 (2), Κοζυρης.

Ανδρογέας-Εργοτέλης 44-71
Διαιτητές: Καλαϊτζάκη-Μαρκάκης
Τα δεκάλεπτα: 11-21, 22-39, 36-59, 44-71

Ανδρογέας (Κουμιανάκης): Διλβόης, Τσομπανάκης, Βουϊδάσκης 1, Ξηρουχάκης Ν. 3(1), Γαρεφαλάκης, Δουλγεράκης 7 (2), Ξυπάκης, Μυλωνάκης 8, Ξηρουχάκης Ε. 12, Αφραθιανάκης 2, Αντιφιλιώτης 11

Εργοτέλης (Χριστοδούλου): Λαγουδάκης 21 (1), Αλεξανδρόπουλος 9 (1), Γιαμνιαδάκης 5, Γιαννόπουλος 2, Καραπάνος 17 (1), Βαράκλας 4, Μαλαμάς 4, Μελιδονιώτης 9, Σφακιανάκης, Σωμαράκης.

ΑΓΟΡ-ΟΦΗ 70-72
Διαιτητές: Καθαράκης-Σταμάτης
Τα δεκάλεπτα: 16-17, 16-13, 9-20, 29-22

ΑΓΟΡ (Μπαλάφας): Ηλιάκης, Μανουκαράκης, Στρατιδάκης 4, Μαυρος, Κωνσταντινίδης 35 (2), Σταματάκης 10, Απανωμεριτάκης 9 (1), Κρεβετζάκης, Τσολκας, Ασμαριαννάκης 8, Βαμβακάς, Τσαχάκης 2.

ΟΦΗ (Καρλάφτης): Σαμπάνης 30 (1), Μυλωνάκης, Βλαχάκης Γ. 15 (2), Βερερουδάκης 2, Μπαλαντινάκης 7, Λαμπράκης, Οικονομου, Σπυριδάκης, Παπαδοσπυριδάκης 6, Βλαχάκης Ε. 5, Πετροσιάν 5.

Η βαθμολογία
1.Ηράκλειο 6 (3-0)
-.Εργοτέλης 6 (3-0)
3.ΟΦΗ 5 (2-1)
-.Κύδων 5 (2-1)
5.ΑΟΚ Χανιά 4 (1-2)
-.Ανδρογέας 4 (1-2)
-.ΑΓΟΡ 4 (1-2)
-.ΟΑΧ 4 (1-2)
9.ΑΟΑΝ 3 (0-3)
10.Ηρόδοτος 3 (0-3)

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Σάββατο 19 Οκτωβρίου
13:00 ΑΓΟΡ-ΟΑΧ στο κλ. Ρεθύμνου
14:00 ΟΦΗ-Ανδρογέας στο κλ. ΒΑΚ
14:00 Εργοτέλης-Κύδων στο κλ. Πανεπιστημίου (Βούτες)

Κυριακή 20 Οκτωβρίου
12:30 ΑΟΚ Χανιά-Ηράκλειο στο κλ. Κλαδισού
14:00 ΑΟΑΝ-Ηρόδοτος στο κλ. Αγ. Νικολάου

Β' Κατηγορία
Α' όμιλος
3η αγωνιστική
Σάββατο 19 Οκτωβρίου
12:00 Δειλινό-ΟΦΣΧ στο κλ. Πανεπιστημίου (Βούτες)
15:00 Ακ. Ρεθύμνου-Ηράκλειο 2 στο κλ. Ρεθύμνου
16:30 Κύδων 2-Ακρωτήρι στο κλ. Χανίων
17:00 ΟΑΧ 2-Χανιά BC στο κλ. Κλαδισού

Β' όμιλος
3η αγωνιστική
ΟΑΣΗ-Τηγανίτης 53-32
Νεάπολη-Πεδιάδα 53-74
Ανδρογέας 2- Σητειακός 27-66
Αναγέννηση-Ιεράπετρα 56-68

ΟΑΣΗ-Τηγανίτης 53-32
Διαιτητές: Καρανικόλα Ελ.-Τσικριτσάκη
Τα δεκάλεπτα: 10-7, 12-4, 13-5, 18-16

ΟΑΣΗ (Περυσινάκης): Σαρρής, Τζανάκης, Καφάσης 25 (2), Μαρίνος 7, Ντατσιονάκης, Ανδρής 4, Μπόλλας 8, Παραβολιδάκης, Ιατρού 5 (1), Στρατής 4.
Τηγανίτης (Λεμπιδάκης): Σπηλιωτάκης 20 (2), Λυραράκης, Μικρογιαννάκης 1, Μαρκόπουλος, Ιωαννίδης, Χριστιανίδης, Κοκκινίδης 3, Σωμαράκης, Λουλάκης, Μηντος 8,Τσατάκης.

Ανδρογέας 2-Σητειακός 27-66
Διαιτητές: Καρανικόλα-Γεωργακοπούλου
Τα δεκάλεπτα: 08-14, 06-14, 05-19, 08-19

Ανδρογέας (Κατσαπρακάκης): Παπαδάκης 1, Δαμιανάκης 2, Ταμπάκου 2, Καπετανάκης 10 (1), Πρωτοσύγκελος, Λαθουράκης 3 (1), Φραγκιαδάκης, Μπαγιάτης 2, Ρογδάκης, Μιχόπουλος 2, Φοβάκης, Ξυπάκης 5

Σητειακός (Κουμπατσιάρης): Πίρια 18, Τσουκάλης 2, Κουρουπάκης Π. 14 (2), Μαστοράκης 15, Οικονόμου 15, Κουρουπάκης Γ. 2

Νεάπολη-Πεδιάδα 53-74
Διαιτητές: Μαλλιαράκη-Τούλης
Τα δεκάλεπτα: 11-23, 10-14, 19-22, 18-15

Νεάπολη (Παπαδημητρίου): Φαϊτάκης 5, Πετκα, Συλλιγάρδος 1, Τσαβάρας 2, Χοτζα 16 (2), Νταντσοβ 23 (3), Συσκάκης 6.

Πεδιάδα (Μαυρόπουλος): Πελεκάκης 4, Δέδες, Ρουκουνάκης 25, Στέβοβιτς 13 (1), Μαρκογιαννάκης 2, Τσαμπουράκης, Τερζάκης Λ., Τερζάκης Κ., Αμπατσής 5, Μπόιερ 25 (5), Φανουράκης.

Αναγέννηση-Ιεράπετρα 56-68
Διαιτητές: Γερμανής-Αϊβαλιώτης
Τα δεκάλεπτα: 12-16, 22-20, 6-23, 16-9

Αναγέννηση (Δράγαζης): Ντιντάκης 15, Σαμωνάκης 22 (2), Πλευράκης 4, Μορφιαδάκης 13, Γκιουλμιχάλης, Κολοκοτρώνης, Πέλλας 2.

ΑΟΚ Ιεράπετρα (Κορνιωτάκης): Καναβάκης 33 (1), Διαβάκης 13 (1), Νάστος, Δασκαλάκης 12, Γαλιμιτάκης 6, Τσιρίδης, Σταματάκης, Κοναξής, Αγγελάκης 2, Χωραττής 2, Πηγιάκης, Γιανικάκης.

Η βαθμολογία
1.Πεδιάδα 6 (3-0)
2.Τηγανίτης 5 (2-1)
-.Σητειακός 5 (2-1)
4.ΑΟΚ Ιεράπετρας* 4 (2-0)
-.ΟΑΣΗ* 4 (2-0)
6.ΟΦΗ 2* 3 (1-1)
-.Νεάπολη 3 (0-3)
-.Αναγέννηση 3 (0-3)
9.Ανδρογέας 2 3 (0-3)

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Σάββατο 19 Οκτωβρίου
10:00 Τηγανίτης-ΟΦΗ 2 στο κλ. Ν. Αλικαρνασσού
15:00 Πεδιάδα-ΟΑΣΗ στο κλ. Χερσονήσου
16:00 Σητειακός-Νεάπολη στο κλ. Σητείας
17:00 ΑΟΚ Ιεράπετρα-Ανδρογέας στο κλ. Ιεράπετρας