Γυναικείο Ποδόσφαιρο

Προηγήθηκε ξανά, αλλά δέχτηκε την ανατροπή

Τα κορίτσια του ΑΟΧ προηγήθηκαν για δεύτερο σερί παιχνίδι αυτή τη φορά απέναντι στις Νέες Ατρομήτου με γκολ της Νιαυραδάκη στο πρώτο μέρος, όμως η αθηναϊκή ομάδα γύρισε το ματς (2-1) και πήρε τη νίκη στην επανάληψη.

Η ομάδα του Γιάννη Τσικουδάκη έκανε ξανά μία σπουδαία εμφάνιση στο πρώτο παιχνίδι του 2020 απέναντι σαφώς σε μία πιο έμπειρη ομάδα και είχε μάλιστα ακόμα και μετά το 2-1 ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, κάτι που τελικά δεν έγινε.

Ο ΑΟΧ παραμένει με μία νίκη δύο ισοπαλίες στους 5 βαθμούς, ενώ οι νικήτριες ανέβηκαν στους 13.

Το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο στο Δημ. Στ. Χωράφας ολοκληρώθηκε εξαιρετικά για τη χανιώτικη ομάδα με την Νιαυραδάκη να κάνει το 0-1 στο 37' με όμορφη ατομική προσπάθεια.

Οι Νέες Ατρομήτου γύρισαν το ματς μέσα σε λίγα λεπτά στο δεύτερο μέρος από το 50' μέχρι το 60'.

Στη συνέχεια ο ΑΟΧ πίεσε για το 2-2 και είχε ευκαιρίες. Η Νιαυραδάκη απείλησε στο 75' το σουτ έφυγε όμως λίγο δίπλα από τα δοκάρια.

Η Μελάκη είχε διπλή μεγάλη φάση στο 80' και το 85' σε ισάριθμα τετ α τετ που απέκρουσε η αντίπαλη τερματοφύλακας.

Τελευταία μεγάλη φάση του αγώνα ήταν στο 90' με το φάουλ της Τζουτζουράκη να σταματά και πάλι πάνω στην αντίπαλη γκολκίπερ.

Διαιτητής: Κοτταρά (Εύβοιας)
Βοηθοί: Τσιφλάκος, Τσάλλα (Εύβοιας)

ΑΟΧ (Γιάννης Τσικουδάκης): Βασιλείου, Κασσιώτη, Μαρινάκη (82' λ.τρ. Βρακουράκη), Γεωργιακάκη, Μελάκη, Στανίνου, Παυλάκη, Κασωμένου, Τζουτζουράκη, Νιαυραδάκη (λ.τρ. 80' Τσικουδάκη), Κοτσίφη (80' Λαγογιάννη)