Ασπάλαθος

Δεύτερη νίκη με 8 γκολ

Ο Ασπάλαθος κατάφερε να φτάσει στην 2η νίκη του στη Γ' κατηγορία και μάλιστα με ευρύ σκορ απέναντι στον Γαλατά, για την 4η αγωνιστική (8-1).

Οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς με  δύο γκολ στο πρώτο τέταρτο και σκόρερ τους με Γ. Αυγερινού και Λαζάρου.

Ο Γαλατάς μείωσε σε 2-1 στο 20' με τον Τσιγάρα (πάσα Κουφάκη), ενω το ημίχρονο είχε τρία ακόμα γκολ. Το 3-1 έκανε στο 24' ο Α. Αυγερινού, το 4-1 ο Γ. Αυγερινού στο 36' και ο ίδιος το 5-1 λίγο πριν το ημίχρονο.

Ακολούθησε ένα ακόμα γκολ από τον Α. Αυγερινού στο 60' για το 6-1, ενώ τα δύο τελευταία γκολ σημείωσαν οι Σμύρης και Κορδολαίμης στο 76' και το 82'.

Ενδιάμεσα στο 7-1 είχε χάσει πέναλτι ο Γαλατάς με τον Κουφάκη.

Διαιτητής: Ξενάκη
Βοηθοί: Χατζηδάκης - Κουρκούνας

Ασπάλαθος: Ματκάρης, Δούβας, Χατζής, Σμύρης, Παντίγια, Λαζάρου (50' Χριστοδουλάκης), Κορδολαίμης, Α. Αυγερινού, Γ. Αυγερινού, Ψαρουδάκης (75' Μαντζουνέας), Τομίδης

Γαλατάς (Νίκος Περδικάκης): Κουκουράκης (75' Ευσταθίου), Τσαφαράκης (65' Πατσουμαδάκης), Πανιεράκης, Σφηναρολάκης (25' Μαστοράκης), Κουτρούλης, Τσιγάρας, Λατινάκης, Μπιτζανάκης, Παπαδοκοκολάκης (46' Ράντεφ), Τσουράκης, Κουφάκης