Γ' ΕΠΣ Χανίων

Την οδήγησαν σε "καρέ" Καλλέργης-Κελάκης

Η Ένωση Θύελλα Καμίνια δεν αντιμετώπισε πρόβλημα στον Ταυρωνίτη και πήρε εύκολα τη νίκη με τον Ατρόμητο Μάλεμε με 4-0, για την 12η αγωνιστική της Γ' κατηγορίας.

Πρωταγωνιστές για την ομάδα του Γιώργου Σπαράκη ήταν οι Γιάννης Κελάκης και Γιάννης Καλλέργης που πέτυχαν από δύο γκολ. Μάλιστα ο τελευταίος έκανε το καλύτερο δώρο στον εαυτό του, ανήμερα των γενεθλίων του.

Ο Κελάκης άνοιξε το σκορ στο 20', με τον Καλλέργη να διπλασιάζει τα τέρματα λίγα λεπτά μετά, στο 25'. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Κελάκης έκανε το 0-3 στο 50' και ο Καλλέργης χρίστηκε ξανά σκόραραν εναέριο σουτ στο 65', διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.

Διαιτητής: Κουκλάκης Βοηθοί: Ευθυμόπουλος-Τζιράκης

Ατρόμητος Μάλεμε (Μανώλης Ηλιάκης): Χατζηνικοάου, Π. Παρασκευόπυλος (85' Ψαρουδάκης), Γιακουμάκης, Σταματάκης, Μετζιδάκης, Κόσεκ. Κ. Παρασκευόπουλος, Πρεκατσάκης, Βερυκάκης (90' Δ. Μαυρεοματάκης), Ν. Παρασκευόπουλος, Τοντόροφ

ΕΘΚ (Γιώργος Σπαράκης): Βέρδος, Βολακάκης, Καπούλας (65' Γκογκολάκης), Πολυτίδης (75' Μπικάκης), Παπαδόπουλος, Τερεζάκης, Παπαδάκης, Κελάκης (76' Ανδρεαδάκης), Ι. Καλλέργης (80' Γιαλίδης), Τσοκάνης, Μπουλής