Γ' ΕΠΣ Χανίων

Εξι γκολ η ΕΘΚ

Η ΕΘΚ αν και είδε τους Νέους Χανίων να ισοφαρίζουν νωρίς σε 1-1 στα πρώτα λεπτά του αγώνα, δεν αντιμετώπισε τελικά πρόβλημα αφού πέτυχε στη συνέχεια πέντε γκολ και επικράτησε με 6-1 στα Καθιανά.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά μετά από ενέργεια του Ι. Καλλέργη και το πρώτο γκολ του Κοπανάκη, ενώ οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 18' με σουτ του Σταυρουλάκη.

Μέχρι το ημίχρονο η Ένωση σκόραρε ακόμα δύο φορές με τους Κελάκη και Μπούχλη (από νέα ενέργεια του Ι. Καλλέργη).

Στην επανάληψη σημειώθηκαν τρία ακόμα τέρματα, με τον Κοπανάκη να σκοράρει ξανά στο ξεκίνημα και τους Παπαδάκη, Κελάκη να προσθέτουν ακόμα δύο γκολ στο 67' και το 78'.

Οι νικητές είχαν και δύο δοκάρια στο ματς με τους Π. Πολυχρονάκη και Κελάκη και οι φιλοξενούμενοι σε φάουλ του Κωνσταντουδάκη στο 17'.

Διαιτητής: Κοκκινάκης Βοηθοί: Τρίγκας-Γρηγοράκης

ΕΘΚ (Γιώργος Σπαράκης): Σούλιας, Βολακάκης, Κυρ. Καλλέργης, Τερεζάκης, Γκογκολάκης, Παπαδάκης, Κελάκης (65' Ανδρεαδάκης), Ι. Καλλέργης, Κοπανάκης (65' Χρ. Πολυχρονάκης), Μπουλής (75' Π. Πολυχρονάκης), Πολιτίδης (60' Γκούβερης)

Νέοι Χανίων (Νεκτάριος Νικολιουδάκης): Μακράκης, Αγγελάκης, Κωνσταντουδάκης, Ε. Μαρκουλάκης, Ντιρμίση, Μαλαμίδης (55' Βαρανάκης), Μ. Μαρκουλάκης, Μίχος, Νεμπαυλάκης, Σταυρουλάκης, Τσαγκαράκης