Γ' Εθνική

Μεγάλο διπλό του Γιούχτα επί του Πόρου σε ένα ματς με 7 γκολ

Σε ένα ματς διαφήμιση του επιθετικού ποδοσφαίρου Πόρος και Γιούχτας σημείωσαν 7 γκολ στο Μαρτινέγκο και ο Γιούχτας έφυγε με το διπλό παίρνοντας τη νίκη με 4-3.

kritiko ergastiri 30 03 20 1

Σε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του Κρητικού Ομίλου φέτος ο Γιούχτας προηγήθηκε στο 25’ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα έφτασε στον Ραπτάκη και με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τον Γιούχτα.

Στο 28’ ο Ραπτάκης βρήκε μετά από φάουλ ξανά τη μπάλα αλλά διπλασίασε τα τέρματά του και της ομάδας του με πλασέ αυτή τη φορά.

Ο νεοφώτιστος Πόρος ο οποίος όλη τη σεζόν αγωνίζεται με την πλάτη στο τοίχο βρήκε το σθένος να επιστρέψει στο σκορ. Αρχικά μειώνοντας με πέναλντι το οποίο ανέλαβε και εκτέλεσε εύστοχα ο Πήλιος. Πριν προλάβουν να συμπληρωθούν 35 λεπτά παιχνιδιού ο Λουμπάκης με ένα εξαιρετικό σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα με το ημίχρονο να τελειώνει και το σκορ να είναι ένα χορταστικό 2-2.

Στο δεύτερο μέρος ο Γιούχτας κατάφερε και πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 58’ όταν ο Φραγκουλάκης ευστόχησε από την άσπρη βούλα του πέναλντι. Ο Πόρος κατάφερε και βρήκε και εκεί την απάντηση κάνοντας με τον Μούσα Ποκόνγκ το 3-3.

Το τελικό 4-3 υπέρ του Γιούχτα διαμορφώθηκε από ένα απίστευτο σουτ από τον Φραγκουλάκη δίνοντας στο Γιούχτα μια μεγάλη νίκη σε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του Κρητικού ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Πόρος (Μανώλης Σουτζής): Παπαδόπουλος, Πρινιανάκης, Σηφάκης (83' Σηφάκης), Λουμπάκης, Δαμιανάκης, Τριανταφυλλίδης (77' Μαραθιανός), Τζόρνταν, Σένκα, Πήλιος, Μαγάκης (64' Ποκόνγκ) ,Τορομανίδης (46' Χρηστάκης)

Γιούχτας (Μηνάς Πίτσος): Κουρουπάκης, Παπαδάκης (80' Μπελαδάκης), Τουγλής, Τζανής, Ραπτάκης, Βελονάκης (84' Λαζίδης), Σφυρογιαννάκης (90' Βαρδής), Φραγκουλάκης, Μπάριτς, Βαρούχας (65' Λογοθέτης), Μαυρομάτης

Φωτό: Prismanews.gr