Γ' Εθνική

Νίκη σωτηρίας για τον ΑΟΑΝ, 2-1 τον Πόρο

Σημαντική νίκη πέτυχε ο ΑΟΑΝ (2-1) κόντρα στον Πόρο στην 18η αγωνιστική του 8ου ομίλου της Γ' Εθνικής Κατηγορίας.

kritikο ergastiri 730x90 new

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 2ο λεπτό όταν ο Μουζιούρας με σουτ έγραψε το 1-0.

Με στατική φάση στο 37' γράφτηκε το 2-0 για την ομάδα από τον Άγιο Νικόλαο. Ο Τσακμάκης με δυνατό σουτ έδωσε σημαντικό προβάδισμα για τους γηπεδούχους.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ποκόγκ στο 42' (2-1), σε ένα χορταστικό από άποψη θεάματος πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων δεν άλλαξε κάτι και οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη.

Διαιτητής: Τρίγκας (Χανίων), Βοηθοί: Λιοδάκης - Βασίλογλου (Ρεθύμνου)

ΑΟΑΝ: Αραμπατζής, Τσανάι, Σγουρός (71' Ζέλιος), Τσάνγκα (88' Καλογιαννίδης), Μαρκάκης (64' Γκέκας), Πιθαρούλης, Χατζόπουλος, Θεοδωρίδης, Πολίτης, Μουζιούρας (70' Μουτσάι), Τσακμάκης

Πόρος: Παπαδόπουλος, Πρινιανάκης, Κουρούμα, Ζιώγας, Πατινιώτης, Τριανταφυλλίδης, Μαγάκης (46' Πήλιος), Ζαχαριουδάκης (74' Μεταξάκης), Μεγάλος, Σένκα (88' Σκουλάς), Ποκόνγκ