Κύπελλο Χανίων

Ελπίδες για Χάλη, "Χ" στη Σούδα

Ο Χάλης επιβλήθηκε με 5-1 της Ασπίδας και θα περιμένει τα παιχνίδια που εκκρεμούν σε 4ο και 6ο όμιλο για να δει αν βρίσκεται στους τέσσερις καλύτερους τρίτους που θα προκριθούν στους "16".

 

Η ομάδα του Βαρυπέτρου έχει πλέον 3 βαθμούς και γκολ 5-7 και ελπίζει να παραμείνει με τους ίδιους βαθμούς και χειρότερη διαφορά τερμάτων είτε ο 3ος του 4ου ομίλου, είτε του 6ου.

Σε αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι Απόλλων και Μινώταυρος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1, ενώ διεκόπη οριστικά λόγω των κακών καιρικών συνθηκών το Πέργαμος-Τιτάν στο Ελπίς Νίκη. 

Στις 18:00 είναι προγραμματισμένο το Ικαρος Μουρνιών-Ροδωπού.

Αναλυτικά:

Τετάρτη 13 Νοεμβρίου
Πέργαμος-Τιτάν διακοπή στο 0-0 (2ος όμιλος)
Απόλλων-Μινώταυρος 1-1 (3ος όμιλος)
Ασπίδα-Χάλης 1-5 (3ος όμιλος)
18:00 Ικαρος Μουρνιών-Ροδωπού στα Νεροκούρου (6ος όμιλος)

Ο "καθρέφτης" του Κυπέλλου:
3η αγωνιστική
1ος όμιλος

Κορωνίδα-ΣΥΝΚΑ 0-6
Παλαιόχωρα-Πανακρωτηριακός 2-2

Η τελική βαθμολογία
1.ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 7 (8-1)
2.Παλαιόχωρα 5 (7-3)
--------------------------------------
3.Πανακρωτηριακός 4 (5-3)
--------------------------------------
4.Κορωνίδα 0 (0-13)

2ος όμιλος
Δόξα Παχιανών-Αρης Σούδας 2-1
Πέργαμος-Τιτάν οριστική διακοπή στο 0-0

Η βαθμολογία
1.Αρης Σούδας 7 (10-4)
2.Δόξα Παχιανών 4 (3-4)
--------------------------------------
3.Τιτάν* 3 (4-3)
4.Πέργαμος* 1 (1-7)

3ος όμιλος
Απόλλων-Μινώταυρος 1-1
Ασπίδα-Χάλης 1-5

Η τελική βαθμολογία
1.Μινώταυρος 7 (11-1)
2.Απόλλων 7 (8-1)
--------------------------------------
3.Χάλης 3 (5-7)
4.Ασπίδα 0 (1-16)

4ος όμιλος
Αμιλλα-Γρανίτης 1-4
Ιδομενέας-Ηρακλής Νεροκούρου (20/11, 15:00)

Η βαθμολογία
1.Γρανίτης 7 (8-3)
-.Ηρακλής Νεροκούρου* 4 (8-5)
--------------------------------------
3.Ιδομενέας* 3 (4-5)
4.Αμιλλα Μοδίου 0 (7-14)

5ος όμιλος
Θύελλα-ΑΕ Κυδωνίας 1-0
Θησέας-Σπάθα 0-3

Η τελική βαθμολογία
1.Θύελλα 7 (3-1)
2.Σπάθα 6 (6-2)
--------------------------------------
3.Θησέας 2 (2-5)
4.ΑΕ Κυδωνίας 1 (2-5)

6ος όμιλος
Ικαρος Μουρνιών-Ροδωπού (13/11, 18:00)
Αστέρας Χαλέπας-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ (20/11, 15:00)

Η βαθμολογία
1.Ικαρος Μουρνιών* 6 (7-2)
2.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ* 3 (3-2)
--------------------------------------
-.Ροδωπού* 3 (1-2)
4.Αστέρας Χαλέπας* 0 (1-6)